Oni i Sport to pierwsza w Polsce sieć Siłowni Terapetycznych. tel: 880222655 - O NAS

O NAS

Jesteśmy siłownią terapeutyczną, ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo i skuteczność. Prowadzimy zajęcia fizjoterapeutyczne, odchudzające i kondycyjne. Pracujemy w małych grupach kilku lub kilkunastoosobowych, nasi klienci są zawsze pod stałą opieką personelu, który czuwa nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń i motywuje do wysiłku. Najskuteczniejszy trening zapewnia trening personalny, ale nielicznych na to stać, na trening w naszej siłowni stać większość ludzi. Duże fitness kluby są tanie ale nie zapewniają żadnej opieki, każdy musi radzić sobie sam, przychodzą tłumy ludzi jak do supermarketu, jeżeli chciałbyś być trenować pod opieką trenera trzeba za to extra zapłacić. Dlatego nie należy nas porównywać ze zwykłym fitness klubem. Nasza oferta jest bardzo korzystna pod każdym względem.  Prowadzimy nowy rodzaj usług, które są pomiędzy rehabilitacją a siłownią. Prowadzimy zajęcia na które mogą przychodzić osoby, które po rehabilitacji powinni kontynuować dalsze zajęcia fizjoterapeutyczne, z bólami kręgosłupa i stawów, słabymi mięśniami dna miednicy, osoby z nadwagą a także zdrowe dla poprawy kondycji.

Skuteczność naszych treningów potwierdzają nasi klientów. Każdy rozpoczynając u nas trening ma wykonaną analizę składu ciała, określamy cel, osobom chcącym schudnąć podpowiadamy co jeść ,czego unikać lub ustawiamy cały plan żywieniowy, następnie co 6 tygodni wykonujemy kolejne analizy w celu kontroli efektów. Jesteśmy niezależnym partnerem LR Health & Beauty posiadającej 30-letnie doświadczenie w zdrowej suplementacji i dietetyce.

GARŚĆ INFORMACJI

Wskazówki prawne

Informacje zawarte poniżej zostały starannie sporządzone przez autora i firmę wedle najlepszej wiedzy i sumienia. Nie zastępują one jednak diagnostyki medycznej i terapii wykonywanej przez kompetentnych lekarzy. Każdy czytelnik samodzielnie odpowiada za swe własne działania i wyciąganie wniosków. Dlatego też ani autor ani firma STOiS nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie dane zawarte w niniejszym materiale. Autor i firma STOiS jednocześnie wykluczają jakakolwiek odpowiedzialność cywilną z tytułu szkód osobistych, rzeczowych i majątkowych.

 

Równowaga kwasowo – zasadowa

kluczem do zdrowia i prawidłowej wagi bez drakońskiej diety

Optymalny zakres pH krwi dla większości procesów przemiany materii wynosi 7,35-7

Niebezpieczne dla organizmu zachwianie równowagi występuje przy pH mniejszym niż 6,8 i większym niż 7,8 (dla krwi). Okazuje się, że większość osób ma obniżony poziom pH (zakwaszenie). Sprzyjają temu błędy żywieniowe, alkohol, papierosy, cukier, biała mąka, napoje gazowane czy nadmiar codziennego stresu.

Naukowcy japońscy Herman Aihara i Keiichi Morishita udowodnili, że jeżeli spada pH krwi, organizm jest zmuszony do gromadzenia nadmiaru kwaśnych związków (jest to także jeden z głównych powodów otyłości). Im więcej kwaśnych zanieczyszczeń, tym krew staje się gęstsza. Jeżeli krew gęstnieje to ciałka czerwone krwi (erytrocyty) sklejają się i nie przenoszą odpowiedniej ilości tlenu do komórek. W zakwaszonym środowisku komórki zdrowe giną. Jednak niektóre komórki dopasowują się do takich warunków i zamiast zginąć – przeżywają i zaczynają rozwijać się w sposób niekontrolowany. Zaczyna się proces tworzenia komórki nowotworowej.

PYTANIE

Czy złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie, rozdrażnienie, bezskuteczna walka z nadwagą, zgaga są nieodłącznymi towarzyszami Twojego życia a dieta, ćwiczenia nie dają zadawalających efektów. PRZYCZYNĄ  może być zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej czyli jednego z najważniejszych mechanizmów regulacyjnych. Jest ona podstawą prawidłowego przebiegu procesów życiowych i niezbędnym warunkiem do zachowania zdrowia.

Najczęstszymi objawami zakłócenia równowagi kwasowo-zasadowej są:

- stany zapalne błony śluzowej żołądka, grzybica przewodu pokarmowego, zaparcia, problemy trawienne, wzdęcia, schorzenia pęcherzyka żółciowego;

- dna moczanowa, bóle mięśni, ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa, osteoporoza, zapalenie stawów, reumatyzm;

- słabe włosy, paznokcie, trądzik u nastolatków i dorosłych, problemy ze skórą, cellulit;

- nadciśnienie, choroby naczyń krwionośnych, marznące ręce i nogi, zawroty głowy, migreny;

- niska odporność;

- opuchlizny – zatrzymanie płynów w organizmie;

- aż wreszcie bezskuteczna walka z nadwagą, napady wilczego głodu, nagła ochota na słodycze;

Dr Robert O. Young, badacz z Centrum Życia Według Cud pH w Valley Center, Kalifornia, od ponad 25 lat leczy i bada przyczyny występowania nowotworów. Wyniki jego obszernych badań klinicznych zostały potwierdzone przez naukowców z Centrum Leczenia Nowotworów Moffitt i Akademii Medycznej Uniwersytetu Stanowego Wayne. Według dr Younga „przyczyną występowania nowotworów jest naruszenie delikatnej równowagi kwasowo-zasadowej płynów organizmu, przez co komórki ciała tworzące tkanki, gruczoły i organy skąpane są w kwasach powstałych w trakcie procesu odżywiania i metabolizmu podczas prowadzenia zakwaszającego stylu życia i diety.

CYTAT: „Możesz podziękować swemu zbyt zakwaszonemu środowisku wewnętrznemu za wszystkie dodatkowe kilogramy, które dźwigasz. W celu obrony ciało wytwarza komórki tłuszczowe, by zabrać kwasy z najważniejszych narządów i próbować je chronić. W tym sensie tłuszcz ratuje ci życie! Dlatego twój organizm nie chce się go pozbyć. Gdy jesz, aby zapewnić ciału odczyn bardziej zasadowy, nie będzie ono już potrzebowało zatrzymywać tłuszczu.''

Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.

>>Hipokrates<<

                                                                                                                            

 

 

 

Aktualności

Zajęcia

Treningi w Oni i Sport odbywają się w małych grupach, na przemian ćwiczenia siłowe i aerobowe. Zajęcia są urozmaicone, obejmujące całe ciało i przede wszystkim efektywne. Zawsze pod opieką fizjoterapeuty/trenera, który będzie czuwać nad bezpieczeństwem i prawidłowością przebiegu treningu. Wszystko po to aby zrealizować Twój cel.

 

 

więcej

Galeria