Oni i Sport to pierwsza w Polsce sieć Siłowni Terapetycznych. tel: 880222655 - Trening m. dna miednicy

Trening Mięśni Dna Miednicy

NOWOŚĆ WYNAJEM

Do wynajmu posiadamy  specjalną lekką wersję urządzenia, aby można było łatwo przetransportować.

Trenuj mięśnie Kegla w domu dla kobiet i mężczyzn. Minimalny okres wynajmu Pelvictrainer'a wynosi 1 m-c, konieczna wcześniejsza rezerwacja (ograniczona ilość urządzeń).

Wypożyczamy Pelvictrainer na terenie Krakowa i okolic, dostarczamy do domu, szkolimy i odbieramy.

Rezerwacja: 795 795 488

 

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?
Ponieważ są one podatne na ćwiczenia, można zwiększyć ich masę i siłę skurczu
Mocne mięśnie Kegla to lepsze doznania seksualne, duża szansa na to, że nie pojawią się takie problemy jak nietrzymanie moczu, wypadanie pęcherza, macicy, niestabilność kręgosłupa. U kobiet dodatkowo łatwiejszy i mniej bolesny poród oraz szybszy powrót do formy po porodzie oraz wiele innych. Ćwiczenie mięśni Kegla to inwestycja na lata która się opłaca. 

Trening mięśni dna miednicy poprawia standard życia!

W celu utrzymania lub przywrócenia prawidłowej funkcji dna miednicy konieczne jest zastosowanie odpowiednich ćwiczeń. Pelvictrainer oferuje bezpieczną i skuteczną alternatywę, która umożliwia prawidłowy trening. Diagnoza, przebieg ćwiczeń i postępy są rejestrowane i porównywane. Dzięki Pelvictrainer uzyskane efekty przywracające prawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy poprawiają jakość życia, pozwalając znów na beztroski śmiech, uprawianie sportów, podnoszenie przedmiotów, poprawę seksualności, przywrócenie potencji, kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi, komfort psychiczny i wiele innych ważnych czynności dla życia. Pelvictrainer jest jedynym urządzeniem umożliwiającym prawidłowe ćwiczenie mięśni dna miednicy bez kontaktu intymnego. Klienci mogą korzystać z urządzenia w normalnym ubraniu. Fizjoterapeuta i pacjent może obserwować i kontrolować na monitorze poprawność wykonywanych ćwiczeń.

Rehabilitacja MDM jak gra, która przywraca normalne życie. Składa się z 3 etapów:

1. TEST. Zaciśnij 3x Mięśnie Dna Miednicy z taka siłą i szybkością jak tylko potrafisz.

2. TRENING. Na monitorze widzisz wykres, twoim zadaniem jest poprowadzić czerwoną linię po wyznaczonym wykresie, linia będzie się przesuwać za pomocą twoich MDM. W miarę wzrostu wydolności mięśni rysunek będzie bardziej precyzyjny za każdym razem otrzymasz procentową ocenę.

3. RAPORT MEDYCZNY. W tym momencie zobaczysz jaka jest wydolność twoich mięśni, która wyrażona jest w procentach.  Im większy procent wypracujesz, tym większe będzie twoje zadowolenie.

Kluczem do sukcesu jest odpowiednia technika oraz systematyczność, biofeedback ułatwia naukę właściwej techniki i motywuje do ćwiczeń. Na początku nie jest to łatwe ale szybko nauczysz się i poczujesz satysfakcję

Zastosowanie:

Zakres jest bardzo duży i skuteczny w wielu dolegliwościach i chorobach. Oprócz prewencyjnego zastosowania jest szczególnie pomocny przy:

  • Nietrzymaniu moczu, stolca
  • Drażliwych jelitach
  • Wadach postawy
  • Bólach pleców
  • Przed i po porodzie
  • W obniżeniu macicy, cewki moczowej
  • Po operacji w obrębie miednicy
  • Po operacji prostaty
  • Przy problemach z erekcją
  • i wielu innych

 

(Przegląd Urologiczny- Dwumiesięcznik Polskiego Towarzystwa Urologicznego)

Problem nietrzymania moczu to nie tylko problem kobiet ale również mężczyzna zwłaszcza po operacji prostaty. Pomimo ogromnych postępów w medycynie i coraz bardziej wyrafinowanych metod, do głównych skutków ubocznych po radykalnej prostatektomii ciągle należą erekcyjna dysfunkcja/impotencja (erectile dysfunction - ED) oraz nietrzymanie moczu (inkontynencja). Zaburzenia te występują nie tylko po operacyjnym usunięciu gruczołu krokowego (radykalna prostatektomia), erekcji oraz nietrzymanie moczu to podstawowe dolegliwości pacjentów po radykalnych operacjach gruczołu krokowego. W wielu krajach Europy Zachodniej operacja ta nie jest równoznaczna z zakończeniem leczenia. Aby pacjent możliwie jak najbardziej mógł zbliżyć się do stanu czynnościowego, jaki był przed zabiegiem, musi przejść intensywną rehabilitację urologiczną pod okiem lekarza urologa i fizjoterapeutów.

Rehabilitacja urologiczna to nieodłączny i niezwykle ważny element dalszego leczenia. Zajmuje się ona zarówno zapobieganiem chorobom urologicznym, jak i leczeniem powikłań pooperacyjnych, takich jak wspomniane już zaburzenia erekcji czy inkontynencja. Liczne badania naukowe dowiodły, iż największy możliwy postęp, jeśli chodzi o trzymanie moczu po radykalnych operacjach stercza, osiąga się w pierwszym roku po operacji.

U kobiet z nietrzymaniem moczu, zabieg operacyjny jest niezbędny w przypadku znacznego obniżenia, wypadania narządów. Jednak operacja musi być poparta rehabilitacją. Dlaczego? Bo nie istnieje inna metoda, która prowadzi do odbudowy uszkodzonych struktur nerwowych i do wzmocnienia mięśni oraz poprawy koordynacji nerwowo-mięśniowej. W wielu krajach Unii Europejskiej nie wolno wykonać zabiegu operacyjnego bez uprzedniej próby 6-miesięcznej rehabilitacji. Jeśli operacja jest niezbędna, to rehabilitację warto rozpocząć już przed zabiegiem, bo krótszy jest okres gojenia się ran i krótsza rehabilitacja pooperacyjna. Rehabilitacja jest również niezbędna dla kobiet po operacji usunięcia macicy. Zaburzenie statyki w obrębie dna miednicy po wycięciu dużego narządu oraz urazy nerwów związane z operacją, są istotnym czynnikiem ryzyka rozwoju zaburzeń trzymania moczu. Rehabilitacja minimalizuje to ryzyko lub pozwala na poprawę, jeżeli zaburzenia trzymania moczu już wystąpiły.

Nietrzymanie moczu lub stolca (inkontynencja z łac. incontinens – nie trzymać przy sobie) oraz inne dysfunkcje mięśni i nerwów dna miednicy (MDM) są zaliczane do chorób społecznych. Szacuje się, że w Polsce około 3 mln kobiet, cierpi na różne objawy nietrzymania moczu (NTM) lub stolca – czyli inkontynencji. Nie musisz cierpieć, ograniczać kontaktów z ludźmi, wydawać w nieskończoność pieniędzy na podpaski i pieluchy.

Jak szukać tych mięśni?

Znalezienie prawidłowej grupy mięśni jest kluczowe, ale samodzielne ich znalezienie nie  jest łatwe. Badania wykazują, że tylko ok. 25 % osób próbujących wzmocnić mięśnie dna miednicy robi to sposób prawidłowy. Częstym błędem jest napięcie ud i pośladków zamiast mięśni Kegla, zatrzymywanie oddechu czy parcie ku dołowi zamiast ściskania oraz pchania do środka i do góry. Najefektywniejszą metodą jest biofeedback, który pomoże nauczyć właściwego treningu mięśni dna miednicy.

Wniosek z wieloletnich, zakończonych w 2005 r na Uniwersytecie Iowa (USA) badań brzmi: „Bez względu na stopień zaawansowania wysiłkowego nietrzymania moczu, leczenie zachowawcze powinno stanowić fundament postępowania terapeutycznego” (Conservative strategies for the treatment of urinary incontinence, Dwyer NT, Kreder KJ, Curr.Urol.Report, 2005 Sept, 6(5):371-5;

Ćwiczenia vs Viagra

Dr Frank Sommer niemiecki Urolog, Androlog i Lekarz sportowy w 2002 roku zbadał skuteczność Viagry i ćwiczeń mięśni dna miednicy na grupie 120 mężczyzn z zaburzeniami wzwodu. W grupie trenującej mięśnie dna miednicy rezultaty były znacznie lepsze niż w grupie przyjmujących niebieską tabletkę. 

Porównanie skuteczności ćwiczeń mięśni dna miednicy, elektrycznej stymulacji oraz stożków pochwowych w leczeniu samoistnego wysiłkowego nietrzymania moczu czytajhttp://www.mp.pl/artykuly/1015 

Arnold H. Kegel (1894-1981) – amerykański lekarz ginekolog, który na przełomie lat 40-50 XX wieku opracował podstawy naukowe rehabilitacji mięśnia dna miednicy (mięśnie Kegla, mięsień łonowo-guziczny) dla kobiet cierpiących na niewydolność pęcherza moczowego (nietrzymanie moczu).Arnold Kegel rozpowszechnił ćwiczenia wykonywane niegdyś przez gejsze w celu wzbogacenia życia seksualnego. Ćwiczenia  Kegla polegają na rytmicznym kurczeniu mięśni dna miednicy, co powoduje ich wzmocnienie. Kegel stwierdził, że kobiety trenujące swój zwieracz, mogą kontrolować wydalanie moczu. Jednocześnie wykazał również, że zwieracz współdziała podczas orgazmu co sprawia, że takie treningi mogą wpłynąć korzystnie na doznania seksualne.

Treningi na Pelvictrainer są absolutnie niekrępujące, wysoko skuteczne, bezpieczne.

Aktualności

Zajęcia

Treningi w Oni i Sport odbywają się w małych grupach, na przemian ćwiczenia siłowe i aerobowe. Zajęcia są urozmaicone, obejmujące całe ciało i przede wszystkim efektywne. Zawsze pod opieką fizjoterapeuty/trenera, który będzie czuwać nad bezpieczeństwem i prawidłowością przebiegu treningu. Wszystko po to aby zrealizować Twój cel.

 

 

więcej

Galeria